Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022 r.

 

1/ Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

2/ Wczoraj dzieci z naszej Parafii po raz Pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, otoczmy je swoją modlitwą oraz ich rodziców i rodziny. Do piątku, przeżywać będziemy BIAŁY TYDZIEŃ, podczas którego zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne codziennie na Msze Święte o godzinie 18:00 wraz z nabożeństwem czerwcowym. Proszę o uczestnictwo w strojach z I Komunii oraz aby dzieci zabierały ze sobą swoje książeczki.
Modlić się szczególnie będziemy w tym tygodniu:

  • w poniedziałek za rodziców i rodziców chrzestnych
  • we wtorek za babcie i dziadków
  • w środę o pokój na świecie
  • w czwartek za rodzeństwo i całą rodzinę
  • w piątek za nauczycieli, wychowawców, księży

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.

5/ W sobotę, 11 czerwca na 16.00, serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na popołudnie gier i zabaw pod gołym niebem. Zajęcia dla najmłodszych poprowadzi młodzież z naszej parafii wraz z Siostrami Misjonarkami. Zbiórka przed plebanią. Od roku działa przy parafii grupa młodzieżowa, tworzona przez młodych, którzy po przyjęciu sakramentu bierzmowania chcieli kontynuować spotkania i w gronie swoich rówieśników wzrastać w wierze.

6/ W sobotę 4 czerwca abp Tadeusz Wojda wręczył dekrety księżom, którzy od 25 sierpnia podejmą obowiązki w nowych placówkach duszpasterskich. Do naszej wspólnoty parafialnej przybędzie wikariusz – ks.Tomasz Szala. Serdecznie witamy Księdza Tomasza i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i radości kapłańskiej posługi w naszej wspólnocie.

 

Zapowiedzi przedślubne

7/2022 (29.05 – 05.06.2022)
Adam Okuniewski, kawaler
Bielkowo, ul. Szkolna

Aleksandra Koniecka, panna,
Marszewska Kolonia, ul. Potokowa

8/2022 (29.05 – 05.06.2022)
Krystian Rymon – Lipiński, kawaler
Bąkowo, ul. Liliowa

Patrycja Klimek panna,
Bąkowo, ul. Liliowa

9/2022 (05 – 12.06.2022)
Krzysztof Jan Tomkowski, kawaler
Parafia Św. Maksymiliana Kolbego – Gdańsk Suchanino

Sylwia Emilia Weglerska, panna,
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.