V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03 kwietnia 2022 r.

1/ Przyszła niedziela będzie Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. W tym dniu przed Mszą Św. będą rozprowadzane „palemki” przygotowane przez nasze Parafianki.

2/ Kończy się etap diecezjalny synodu. W przyszłą niedzielę Siostry ze Zgromadzenia Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego, prowadzące dotychczasowe spotkania synodalne będą obecne i jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć swoją sugestię, będzie to mógł uczynić po każdej Mszy św.

3/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie do kościoła we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie , oraz w niedzielę po Mszy św. o 13.00 w Jankowie. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w sobotę (09.04) o 17.30 oraz w Jankowie w niedzielę po Mszy św. o 13.00.

4/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam we wtorek na 18.30 i 19.30. Spotkanie dla Rodziców kandydatów do bierzmowania w sobotę (09.04) o 19.30.

5/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: – dla dzieci z rodzicami o godz. 16.30 – dla dorosłych godz. 18.30.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

6/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.
Niech ten czas będzie okazją do naszej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

7/ W tym tygodniu przypada:
I czwartek – modlimy się o nowe powołania zakonne, misyjne i kapłańskie.
O 17.00 Msza św. w Jankowie. Okazja do spowiedzi od 16.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o 18.00 do 24.00. O 23.00 godzina święta.

8/ Caritas przygotował ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Pod chórem są kartony, które można zabrać, aby przygotować paczkę. Na stoliku są wyłożone materiały odnośnie tej akcji – instrukcja jak przygotować paczkę, lista produktów, list w języku ukraińskim i logo akcji. Paczki zostaną dostarczone do Caritas, a następnie wysłane do rodzin na Ukrainie.

9/ Dzisiaj w naszym kościele odbywa się kiermasz misyjny. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych będzie w całości przeznaczony na pomoc dla misji na Ukrainie. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej prowadzą misje w Kijowie, Ivano-Frankivsku, Czerniowcach, Kołomyi.

10/ Dzisiaj również finał akcji „Pola Nadziei” mającej na celu wsparcie działalności hospicjów.

11/ Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii na tacę, na konto. Bóg zapłać za wszelką pomoc, której doświadczam z Waszej strony w różnych wymiarach. Dziękuję za troskę okazaną szczególnie w czasie minionych rekolekcji.

12/ Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
i wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz zdrowia i ludzkiej życzliwości.

 

Zapowiedzi przedślubne

6/2022 (27.03 – 03.04.2022)

Mariusz Galan, kawaler
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim

Karolina Górska, panna,
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim