IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 marca 2022 r.

 

1/ Msza Święta dziękczynna za rok posługi w naszej archidiecezji arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, będzie sprawowana w archikatedrze oliwskiej w poniedziałek, 28 marca o godz. 18.00.

2/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie do kościoła we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie , oraz w niedzielę po Mszy św. o 13.00 w Jankowie Alby komunijne, które zostawiła Pani Krawcowa będą do odbioru podczas spotkań.

3/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam we wtorek na 18.30 i 19.30.

4/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: – dla dzieci z rodzicami o godz. 16.30 – dla dorosłych godz. 18.30
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

5/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00. Niech ten czas będzie okazją do naszej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

6/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi
w Lublewie od 17.00 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych.
I sobota – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych
z Komunią św.

7/ Od piątku do niedzieli organizowane są przy naszej parafii warsztaty muzyczno-liturgiczne „Zaśpiewam Panu”, które poprowadzą Rafał Maciejewski i Urszula Rogala. Zapisy na stronie internetowej www.zaspiewampanu.pl lub pod numerem 785 228 189. Informacje na plakacie. Za tydzień na Mszy św. o 11.00 oprawę muzyczną przygotują uczestnicy Warsztatów. O 10.45 przed Mszą św. będzie krótki koncert.

8/ Ks. Abp Tadeusz Wojda ustanowił nowego proboszcza w parafii św. Floriana w Kolbudach. Został nim dotychczasowy wikariusz – ks. Paweł Borkowski. Ks. Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i owocnej współpracy między naszymi parafiami.

9/ W następną niedzielę 3.04.22r. po wszystkich Mszach świętych w naszym kościele odbędzie się kiermasz misyjny. Dochód ze sprzedaży kartek, palemek i ozdób świątecznych będzie w całości przeznaczony na pomoc dla misji na Ukrainie. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej prowadzą misje w Kijowie, Ivano-Frankivsku, Czerniowcach i Kołomyi. Od początku wojny na Ukrainie pomagają potrzebującym, a także uchodźcom, którzy przebywają w domach klasztornych
w Polsce.

10/ W niedziele 3 kwietnia będzie możliwość wsparcia hospicjów w ramach akcji „Pola Nadziei”.

11/ Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei
i miłości oraz zdrowia i ludzkiej życzliwości.

12/ Prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

13/ W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ryszard Żak l.59 z Lublewa Gdańskiego – pogrzeb we wtorek (29.03)
o 11.30 Różaniec, o 12.00 Msza św. pogrzebowa

 

Zapowiedzi przedślubne

6/2022 (27.03 – 03.04.2022)

Mariusz Galan, kawaler
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim

Karolina Górska, panna,
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim