III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 marca 2022 r.

 

1/ Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży, które poprowadzi ks. Mateusz Małek. Plan rekolekcji, który można zabrać do domu jest wyłożony przy wyjściu z kościoła.

2/ W tym tygodniu nie będzie spotkań dla dzieci komunijnych, natomiast Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w rekolekcjach.

3/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: – dla dzieci z rodzicami o godz. 16.30 – dla dorosłych godz. 18.30
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.
Niech ten czas będzie okazją do naszej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

5/ W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Św. o 7.00 i 18.00 w Lublewie i o 15.00 w Jankowie. W tym dniu na każdej Mszy Św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6/ W najbliższą niedzielę 27 marca w parafii św. Jacka w Straszynie odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu X.

Ruch Światło-Życie to dzieło życia Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Tworzy on wspólnoty Żywego Kościoła i oferuje program formacyjny na każdym etapie życia człowieka – od dziecka do seniora. Przy naszej parafii działa Gałąź Rodzinna Ruchu – Domowy Kościół i jesteśmy otwarci, aby tworzyły się kolejne Kręgi.

Serdecznie więc zapraszamy chętne małżeństwa sakramentalne, które szukają dla siebie miejsca w Kościele, pragnące pogłębiać swoją relację, jedność i duchowość do uczestnictwa w Dniu Wspólnoty. W programie jest przewidziana w tym dniu Eucharystia.
Początek w Kościele o godz. 15:00. Zakończenie ok. 19:00

7/ Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz zdrowia i ludzkiej życzliwości.

8/ Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Caritas prosi o zabranie ulotek związanych z ich działalnością.

9/ W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ks. kanonik Marian Szlagowski l.85 – proboszcz senior z parafii Przywidza.