VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lutego 2022 r.

1/ Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitwą ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

2/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek o 16.30 w Lublewie, oraz
w niedzielę po Mszy św. o 13.15 w Jankowie. Pani Krystyna Kolka szyjąca alby komunijne informuje, że alby można odebrać w dniu 03 marca (czwartek) w salce na plebani. Od 17.00 do 17.30 zamówione alby od numeru 1 do 10, oraz od 17.30 do 18.00 zamówione alby od numeru 11 do końca. Pani prosi o przybycie rodziców wraz z dziećmi.
Święcenie świec i książeczek komunijnych 13.03.2022

3/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek na 18.30 i 19.30. Został podany termin bierzmowania, które odbędzie się 6 maja o 18.00. Sakramentu udzieli bp Wiesław Szlachetka.

4/ We wtorek o 18.00 Msza św. w intencji rodzin przyjmujących obraz Matki Bożej Pielgrzymującej.

5/ W środę – jest Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą: o godz. 9.00, 17.00 (w Jankowie), 18.00. Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.
Środa Popielcowa jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży będziemy przeżywać od III Niedzieli Wielkiego Postu (20–23.03.2022).

6/ Dziś i w Środę Popielcową przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.

7/ W naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Jako Kościół gdański chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godzinie 12.00
w bazylice Mariackiej w Gdańsku
pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy na tę Mszę Świętą w czasie której będziemy modlić się za naród ukraiński oraz o Boże miłosierdzie nad światem.

8/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek:- dla dorosłych godz. 18.30 – dla dzieci z rodzicami o godz. 16.30
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15

9/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy od 17.00 do 18.00.

10/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 16.30, okazja do spowiedzi od 16.00. W Lublewie Msza św. o godz.18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00 w intencji świętości kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych oraz z prośbą o nowe święte powołania, o 23.00 Godzina Święta.
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Okazja do spowiedzi w Lublewie od 17.00 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych.
W odpowiedzi na wezwanie do modlitwy o pokój na Ukrainie zapraszam na całonocną adorację z piątku na sobotę. Adorację rozpoczniemy o 19.00 po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
I sobota – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót i zakończenie adoracji.
Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem solidarności z doświadczającym okrucieństwa wojny narodem ukraińskim. Gorąco zachęcam do tej modlitwy i choć krótkiego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.
W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Komunią św.

11/ Spotkanie synodalne o kościele będzie w sobotę, 5 marca, o godz. 16.00 w salce parafialnej.
Serdecznie zapraszamy.

12/ Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz zdrowia i ludzkiej życzliwości.

13/ Zbiórka trwałej żywności, środków czystości dla Ukrainy – na plebani, u pani Sołtys Doroty w Lublewie, u pani Sołtys Marzeny w Bąkowie.

14/ Odbyły się pogrzeby parafian: śp. Barbary Kozłowskiej i śp. Czesławy Pankowiak.
Zmarłych parafian, dobrodziejów i naszych bliskich oraz ofiary wojny na Ukrainie polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”

Zapowiedzi przedślubne

4/2022 (20.02 – 27.02.2022)

Patryk Jacek Latopolski, kawaler