Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2021 r.

 

Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Gościom!
Życzymy:
Niech Jezus narodzi się w Waszych sercach,
Niech napełnia Was pokojem,
Niech będzie Waszą mocą w 2022 roku,
Niech zawsze darzy Was swoim błogosławieństwem.
z darem modlitwy ks. Rafał wraz z ks. Robertem i ks. Łukaszem

1/ Wyrażam wdzięczność wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Pani Beacie i grupie dekoratorskiej za piękną szopkę, Panu Andrzejowi z Nadleśnictwa w Bąkowie za choinki, Panu Januszowi wraz Panami za wniesienie i ozdobienie choinek, pani Alicji za przygotowanie świątyni, Panom Kościelnym Zdzisławowi i Stanisławowi za pomoc w zakrystii, pani Marzenie, pani Małgorzacie i panu Pawłowi, panu Markowi z zespołem oraz Chórkowi za śpiew w adwentowym czasie, Szafarzom, Ministrantom oraz wszystkim grupom duszpasterskim i wam Drodzy Parafianie i mili Goście za wspólną modlitwę i obecność. Wielkie Bóg zapłać.

2/ Jutro niedziela – II dzień świąt Bożego Narodzenia – Niedziela Świętej Rodziny.
Msze św. w tym dniu o 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 (Jankowo) i o 14.30 jubileusz 65-lecia małżeństwa.
Po homilii odnowienie przyrzeczeń ślubnych dla małżeństw.
Jutro nie będzie Mszy św. o 18.00

3/ W związku z jutrzejszym świętem, ks. Abp Tadeusz Wojda napisał „Słowo do Rodzin” które zawiera 7 krótkich rozważań. Zostaną one wykorzystane podczas Nowenny w intencji rodzin archidiecezji gdańskiej, która odbędzie się we wszystkich parafiach naszej archidiecezji w dniach od 2 – 9 stycznia 2022r. Broszurę z rozważaniami ks. Abpa ministranci będą rozdawać przy wyjściu z kościoła, bardzo prosimy brać jedną broszurę na rodzinę. Jest ona także na naszej stronie internetowej.

4/ W poniedziałek (27.12) i czwartek (30.12) nie będzie Mszy św. o 07.00, będzie tylko o 18.00.

5/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od 17.00 – 18.00.
W środę adorację o rozpoczniemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6/ W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. Nabożeństwo przebłagalne o 17.30. Msza św. na zakończenie roku o 18.00. Ks. Abp Tadeusz Wojda udzielił dyspensy na piątek 31 grudnia.

7/ W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według nowego porządku godzin: 07.30, 09.30, 11.00, 13.00 (Jankowo), 18.00.

8/ 1 stycznia na Mszy św. o 18.00 modlimy się w intencji rodzin przyjmujących obraz Matki Bożej Pielgrzymującej.

9/ Przypominam, że od 1 stycznia zmienia się porządek niedzielnych Mszy św. Msze św. będą o 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 (Jankowo) i 18.00.

10/ Ks. Abp Tadeusz Wojda podjął decyzję w sprawie wizyty duszpasterskiej, tradycyjnej kolędy. Organizowane będą Msze św. kolędowe dla danych ulic w kościele. Zachęcam i zapraszam do uczestnictwa we Mszy Św. podczas których będziemy modlili się o błogosławieństwo dla rodzin i domów.
Wizyta duszpasterska w domu tylko na osobiste zgłoszenia.

11/ Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” (gazety w cenie 10 zł.).