II Niedziela Adwentu – 05 grudnia 2021 r.

 

1/ Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o 6.30, w sobotę o 8.00. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami. Niech ten czas będzie naszym wspólnym parafialnym przygotowaniem wraz z Maryją na czas świąt i spotkania z Jezusem.

2/ Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

3/ W ramach akcji Caritas – Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom dostępne są świece na stół Wigilijny w cenie 6 zł. W tym czasie parafia i sołectwo pragniemy nieść pomoc najbardziej potrzebującym parafianom i mieszkańcom naszych miejscowości. W sklepie Lewiatan przy kasie jest koszyk w którym można zostawiać produkty z których przygotujemy świąteczne paczki.

4/ Już po raz drugi, Nasza Parafia przystąpiła do świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”. W dniach 28 listopada do 21 grudnia, zbierane będą w Naszym Kościele dary, które zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki Caritas w Gdańsku Matemblewie. Wiek dzieci 0 – 10 lat. Zbieramy m.in. chemię, pampersy, słodycze, zabawki, książki i ubranka nowe lub w dobrym stanie. Zachęcamy do zabrania bombki do domu i powieszenia na wigilijnym drzewku. Więcej informacji na stronie Naszej Parafii.

5/ Opłatek wigilijny dostępny za dobrowolna ofiarę przy wyjściu z kościoła, w zakrystii. Opłatek dostępny również u pani Ewy Patoki w sklepie, u Państwa Król w Bielkowie, W Jankowie u Szafarza Pana Piotra i u pana Sołtysa.

6/ Dziś w naszym kościele odbywa się kiermasz misyjny przygotowany przez Przedszkolaków, Rodziców i Nauczycieli z Przedszkola Magiczny Kuferek. Dochód ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych nędzie w całości przeznaczony na pomoc dla szpitala i szkoły na Madagaskarze. To wyjątkowa okazja, aby nabyć piękne świąteczne ozdoby a jednocześnie wspomóc szlachetny cel.

7/ Za tydzień w niedzielę w naszej parafii dzień modlitwy i wsparcia Gdańskiego Seminarium Duchownego. Jako przedstawiciel Seminarium przybędzie do nas, znany nam, ks. Prorektor Robert Zieliński i wygłosi kazania na wszystkich Mszach Świętych. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie.

8/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 – 18.00. W środę adorację o rozpoczniemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9/ W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o 6.30, 12.00 i 18.00.

10/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek o 18.30 i 19.30. O 19.30 w „starej plebani” spotkanie grupy młodzieżowej będącej po bierzmowaniu.

11/ W przyszłą niedzielę poświęcenie łańcuszków i medalików dla dzieci komunijnych na Mszy Św. o 10.30 w Lublewie i 13.15 w Jankowie.

12/ Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” (Niedziela w cenie 8 zł.).

13/ Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

14/ Do wieczności odeszła śp. Łucja Kubicka-Kowalczyk l.70 z ul. Narcyzowej w Lublewie – Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.