I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

 

1/ Rozpoczynamy czas adwentu – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2/ Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o 6.30, w sobotę o 8.00. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami. Niech ten czas będzie naszym wspólnym parafialnym przygotowaniem wraz z Maryją na czas świąt i spotkania z Jezusem.

3/ W ramach zbiórki do puszek na rzecz Migrantów przy wschodniej granicy zebraliśmy 1100 zł., a w ramach tacy inwestycyjnej zebraliśmy 2400 zł. Za wszelkie ofiary złożone na tacę i konto parafialne składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.

4/ W ramach akcji Caritas – Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom rozpoczynamy rozprowadzanie świec na stół Wigilijny. Duże w cenie 16 zł a małe w cenie 6 zł. W tym czasie parafia i sołectwo pragniemy nieść pomoc najbardziej potrzebującym parafianom i mieszkańcom naszych miejscowości. Możemy to zrobić zabierając wyłożoną papierową torbę Caritasu – „tytka charytatywna”, przynosząc wypełnioną produktami dla potrzebujących, również w sklepie Lewiatan przy kasie jest koszyk w którym można zostawiać produkty z których przygotujemy świąteczne paczki.

5/ Opłatek wigilijny dostępny za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła, w zakrystii. Opłatek dostępny również u pani Ewy Patoki w sklepie, u Państwa Król w Bielkowie.

6/ W następną niedzielę 5.12.21r. po wszystkich Mszach świętych w naszym kościele odbędzie się kiermasz misyjny przygotowany przez Przedszkolaków, Rodziców i Nauczycieli z Przedszkola Magiczny Kuferek. Dochód ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych będzie w całości przeznaczony na pomoc dla szpitala i szkoły na Madagaskarze. Jest to dzieło rozpoczęte przez Fundację Boże Atelier i Daniela Kasprowicza, świeckiego misjonarza, który odwiedził naszą parafię.

7/ Już po raz drugi, Nasza Parafia przystąpiła do świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”. W dniach 28 listopada do 21 grudnia, zbierane będą w Naszym Kościele dary, które zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki Caritas w Gdańsku Matemblewie. Wiek dzieci 0 – 10 lat. Zbieramy m.in. chemię, pampersy, słodycze, zabawki, książki i ubranka nowe lub w dobrym stanie. Zachęcamy do zabrania bombki do domu i powieszenia na wigilijnym drzewku. Więcej informacji na stronie Naszej Parafii.

8/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz.18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00 w intencji świętości kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych oraz z prośbą o nowe święte powołania, o 23.00 Godzina Święta.
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 16.30.
Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych.
I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczniemy o godz. 07.30.
Chorych z Komunią św. odwiedzę wyjątkowo w czwartek od 9.00.

9/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 – 18.00. W środę adorację o rozpoczniemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek adoracja po Mszy św. wieczornej.

10/ Do 30 listopada w czasie adoracji trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.

11/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. w czasie adwentu nie mają spotkań, mają zadanie choć raz w tygodniu uczestniczyć w roratach.

12/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek o 18.30 i 19.30.

13/ Pani Sołtys zaprasza na Mikołajki i ubieraniu choinki w Lublewie Gd. przy ul. Bukowa / Wybickiego. 04.12.21.(sobota) w godz. 15-17. Spotkanie z Mikołajem, ubieranie choinki, drobne upominki. Zapraszamy dzieci z Lublewa Gd.

14/ Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedzieli”.

15/ Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi.