Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

 

1/ Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny. Msze Święte roratnie będą od poniedziałku do piątku o 6.30, w sobotę o 8.00.

2/ W ramach zbiórki do puszek na kościół prześladowany zebraliśmy 1650 zł.

3/ Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 – 18.00. W środę adorację o rozpoczniemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5/ W dniach od 22 do 30 listopada nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji zwycięstwa prawdy i miłości w naszej Ojczyźnie. Nowenna będzie od poniedziałku do piątku w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00. W sobotę o 7.30 a w niedzielę o 17.30.

6/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w niedzielę po Mszy św. o 13.15 w Jankowie.

7/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek o 18.30 i 19.30.

8/ W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy tak licznie i pięknie troszczą się o śpiew liturgiczny w naszej parafii.

9/ Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”.

10/ Już po raz drugi, Nasza Parafia przystąpiła do świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”.
W dniach 28 listopada do 21 grudnia, zbierane będą w Naszym Kościele dary, które zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki Caritas w Gdańsku Matemblewie.
Wiek dzieci 0 – 10 lat. Zbieramy m.in. chemię, pampersy, słodycze, zabawki, książki i ubranka nowe lub w dobrym stanie. Zachęcamy do zabrania bombki do domu i powieszenia na wigilijnym drzewku.
Więcej informacji na stronie internetowej Naszej Parafii w zakładce Aktualności.

11/ Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi.