XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 listopada 2021 r.

 

1/ Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

2/ Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem.

3/ W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Tadeusz Wojda postanowił, aby w niedzielę, 21 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach naszej archidiecezji, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 – 17.30. W środę adorację o rozpoczniemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w niedzielę po Mszy św. o 13.15 w Jankowie. Pani, która szyje alby przyjedzie 20.11 (sobota) i będzie brała miary na alby między 09.30 a 10.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

6/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam we wtorek na Mszę św. o 18.00, a następnie na spotkanie w salce parafialnej.

7/ Caritas prosi o zbiórkę rękawiczek, czapek, szalików dla osób potrzebujących. Przygotowaną i zapakowaną odzież należy dostarczyć na Parafię, do Pani Sołtys Doroty Repeć lub przesłać pocztą do: Centrum Wolontariatu Caritas AG, al. Niepodległości 778, 81-805 Sopot. Zbiórka potrwa do 10 grudnia i część zebranych rękawic zostanie przekazana w formie świątecznych paczek.

8/ W przyszłą niedzielę kolekta będzie taca inwestycyjną, którą przeznaczymy na opłatę „zimowych rachunków” za ogrzewanie.

9/ Składam serdeczne podziękowania – wszystkim Paniom i Panom, którzy zaangażowali się w jesienne porządki wokół naszej świątyni, dziękuję za upieczone ciasta i pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Wielkie Bóg zapłać.

10/ Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”.

11/ Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi.