XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2021r.

 

1/ Kościół w Polsce przeżywa dziś radość beatyfikacji s. Elżbiety Róży Czackiej i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przy wyjściu z kościoła w koszyku są obrazki bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Niech będą pamiątka dzisiejszej uroczystości.

2/ Witam serdecznie w naszej wspólnocie o. Marka – misjonarza z Tanzanii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, misyjnego zapału na każdy dzień.

3/ Tydzień temu w ramach zbiórki solidarności z Afgańczykami zebraliśmy 1710 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

4/ W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo o 17.30. Odmówimy różaniec w procesji z figurą Matki Bożej wokół naszej świątyni.

5/ We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na drogę krzyżową z rozważaniami bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego po której adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.30.

6/ Siostry Izabela i Magdalena zapraszają Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania na spotkanie startowe grupy młodzieżowej we wtorek na 18.30, na starej plebani. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałku i od środy do piątku od 17.00 do 18.00. We wtorek adoracja po wieczornej Mszy Św. W środę adorację o 17.00 rozpoczniemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu w liturgii wspomnienie NMP Bolesnej.

8/ Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w sobotę (18.09) o 17.45 w Lublewie, oraz w niedzielę (19.09) po Mszy św. o 13.15 w Jankowie.

9/ Młodzież klas I szkoły ponadpodstawowej zapraszam do zgłaszania się w celu zapisania na listę kandydatów do bierzmowania. Pierwsze spotkanie będzie 21.09 (wtorek) o 18.30. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania 19.09 (niedziela) o 17.00.

10/ W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

11/ Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone dzisiaj ofiary jak i te na konto internetowe. Za tydzień w 3 niedzielę miesiąca kolekta będzie tacą inwestycyjną.

Konto bankowe parafii:
Nazwa banku: Bank PKO SA O/Gdańsk
Nr rachunku : 67 1240 5400 1111 0010 3860 5470

12/ Pani Sołtys prosiła o przekazanie informacji o głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego. Lublewa Gdańskiego dotyczą projekty nr 11 i 12. Głosowanie na stronie kolbudy.pl.

13/ Niech nowi błogosławieni wypraszają nam potrzebne łaski i Bożą opiekę na cały nowy tydzień.