ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 maja 2021 r.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o 20.30, a w niedziele po Mszy św. wieczornej. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do Nabożeństwa Majowego. Przypominam że za tydzień kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA

Jutro II Dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o 07.00, 18.00 i 19.00 z nabożeństwem majowym. Msza św. o 19.00 będzie sprawowana w intencji uczniów klasy ósmej, którzy zdawać będą egzamin kończący szkołę podstawową.

I KOMUNIA ŚW.

W tym roku poszczególne grupy dzieci będą przeżywały swoją uroczystość I Komunii św. we wszystkie niedziele czerwca o godz. 10.30, dlatego już dziś proszę, aby tę Mszę św. pozostawić dla dzieci i ich rodzin.

SPOTKANIA

Spotkanie dla młodzieży klasy I szkoły średniej w środę o godz. 18.00 w kościele, spotkanie dla rodziców w czwartek o 19.00 w sali parafialnej.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 3 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Lublewie o 07.45, 9.00, po tej Mszy św. wyruszy Procesja Eucharystyczna. Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji oraz Msza św. o godz. 18.00. Jankowie ok 13.00. W tym roku trasa procesji : z kościoła ul. Kościelną, przy starej plebani I ołtarz – mieszkańcy Jankowa, dalej ul. Strażacką, Szkolną/ na Szkolnej II Ołtarz- odpowiedzialni mieszkańcy Bielkowa/ Polną, Kopernika, Wybickiego/przy sklepie Patoka III Ołtarz – mieszkańcy Bąkowa, powrót do kościoła / IV przy kościele – mieszkańcy Lublewa/.

PRASA KATOLICKA

Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać za wszystkie modlitwy w intencji naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na spłatę kredytu, w ubiegłym tygodniu 10 rodzin złożyło takie ofiary.

Konto bankowe parafii:
Nazwa banku: Bank PKO SA O/Gdańsk
Nr rachunku : 67 1240 5400 1111 0010 3860 5470

ŻYCZENIA

Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkiej pomyślności.

ZAPOWIEDZI

Daniel Skowroński z Lublewa i Paulina Kwiecień z Lublewa
Maja Florczak z Bąkowa i Paweł Małek z Olsztynka