III NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2020 r.

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

Msze św. w niedzielę w Lublewie o 07.45, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W kaplicy w Jankowie o 13.15. W sobotę w Lublewie Msza św. niedzielna o 18.30. W dni powszednie Msze św. o 06.45 i 18.00. W sobotę o 08.00. Godzinki o NMP w niedzielę o 07.20 Zachęcam codziennie do Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 17.00 do 18.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

ADWENT

Przeżywamy Adwent, okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszam na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w soboty o godz. 8.00. Znakiem jedności z potrzebującymi niech będzie świeca Caritas. Małe świece w cenie 8 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Nasza parafia także pragnie nieść pomoc dla najbardziej potrzebujących. Można składać dary spożywcze w kancelarii, zakrystii lub do kosza w sklepie Lewiatan w Lublewie. Na stoliku pod chórem wyłożone są tutki charytatywne, można je zabrać i napełnić.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, kolędy. Jeżeli, to możliwe, to roczne ofiary kolędowe proszę o składanie w kopercie do kolekty lub wpłacanie na konto parafialne. Jeżeli, ktoś będzie miał życzenie, to możliwa jest kolęda na osobiste zaproszenie, aby pobłogosławić rodzinę i dom. Można już zapisywać się osobiście, telefonicznie bądź mailowo. Mieszkańcy Lublewa od 27 grudnia do 15 stycznia, mieszkańcy Bąkowa i Bielkowa od 16 stycznia do 23 stycznia, mieszkańcy Jankowa od 24 stycznia do 31 stycznia.

OPŁATEK WIGILIJNY

Opłatek wigilijny będzie można otrzymać przy wyjściu z kościoła, w zakrystii, w kancelarii, w kaplicy w Jankowie oraz w sklepie u Pani Ewy Patoka, w Bielkowie u p. Król.

CMENTARZ

Opiekunom grobów i miejsc zarezerwowanych na naszym cmentarzu, przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, po dwudziestu latach kończy się prawo do posiadanego miejsca, grobu na cmentarzu. W celu przedłużenia tego prawa na kolejne lata proszę o przychodzenie do biura parafialnego.

INTENCJE

Można już zamawiać intencje Mszy św. na 2021 rok oraz Msze św. gregoriańskie.

Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać za wszystkie modlitwy w intencji naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone dzisiaj ofiary. Bóg zapłać za ofiary na spłatę kredytu, na jedną rodzinę rocznie przypada 120 zł. W ubiegłym tygodniu 23 rodziny złożyły ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień zbiórka na sprzątanie kościoła.

Konto bankowe parafii:
Nazwa banku: Bank PKO SA O/Gdańsk