II NIEDZIELA ADWENTU – 06 grudnia 2020 r.

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

Msze św. w niedzielę w Lublewie o 07.45, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W kaplicy w Jankowie o 13.15. W sobotę w Lublewie Msza św. niedzielna o 18.30. W dni powszednie Msze św. o 06.45 i 18.00. W sobotę o 08.00. Godzinki o NMP w niedzielę o 07.20. Zachęcam codziennie do Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 17.00 do 18.00.

ADWENT

Rozpoczęliśmy Adwent, okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszam na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w soboty o godz. 8.00. Znakiem jedności z potrzebującymi niech będzie świeca Caritas. Małe świece w cenie 8 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Nasza parafia także pragnie nieść pomoc dla najbardziej potrzebujących. Można składać dary spożywcze w kancelarii, zakrystii lub do kosza w sklepie Lewiatan w Lublewie. Na stoliku pod chórem wyłożone są tutki charytatywne, można je zabrać i napełnić.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszam na Msze św. o 6.45. o 12.00 w Godzinę Łaski oraz o 18.00. W sobotę12 grudnia wspomnienie NMP z Guadalupe.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, kolędy. Jeżeli, to możliwe, to roczne ofiary kolędowe proszę o składanie w kopercie do kolekty lub wpłacanie na konto parafialne. Jeżeli, ktoś będzie miał życzenie, to możliwa jest kolęda na osobiste zaproszenie, aby pobłogosławić rodzinę i dom. Można już zapisywać się.

OPŁATEK WIGILIJNY

Opłatek wigilijny będzie można otrzymać przy wyjściu z kościoła, w zakrystii, w kancelarii, w kaplicy w Jankowie oraz w sklepie u Pani Ewy Patoka, w Bielkowie u p. Król, w Jankowie u p. Piotra, szafarza eucharystii.

CMENTARZ

Opiekunom grobów i miejsc zarezerwowanych na naszym cmentarzu, przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, po dwudziestu latach kończy się prawo do posiadanego miejsca, grobu na cmentarzu. W celu przedłużenia tego prawa na kolejne lata proszę o przychodzenie do biura parafialnego.

INTENCJE

Można już zamawiać intencje Mszy św. na 2021 rok oraz Msze św. gregoriańskie.

PRASA KATOLICKA

Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać za wszystkie modlitwy w intencji naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone dzisiaj ofiary. Bóg zapłać za ofiary na spłatę kredytu, na jedną rodzinę rocznie przypada 120 zł. W ubiegłym tygodniu 18 rodzin złożyło ofiary. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Konto bankowe parafii:
Nazwa banku: Bank PKO SA O/Gdańsk
Nr rachunku : 67 1240 5400 1111 0010 3860 5470

ŻYCZENIA

Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkiej pomyślności.

ZAPOWIEDZI

Kinga Richert i Dawid Richert z Bąkowa.

ZMARLI

Śp. Arkadiusz Majak l.50 z Jankowa.