I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020 r.

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

Msze św. w niedzielę w Lublewie o 07.45, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W kaplicy w Jankowie o 13.15. W sobotę w Lublewie Msza św. niedzielna o 18.30. W dni powszednie Msze św. o 06.45 i 18.00. W sobotę o 08.00. Godzinki o NMP w niedzielę o 07.20 Zachęcam codziennie do Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 17.00 do 18.00.

ADWENT

Rozpoczęliśmy Adwent, okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszam na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w soboty o godz. 8.00. Znakiem jedności z potrzebującymi niech będzie świeca Caritas. Małe świece w cenie 8 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Nasza parafia także pragnie nieść pomoc dla najbardziej potrzebującym. Można składać dary spożywcze w kancelarii, zakrystii lub do kosza w sklepie Lewiatan w Lublewie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, kolędy. Jeżeli, to możliwe, to roczne ofiary kolędowe proszę o składanie w kopercie do kolekty lub wpłacanie na konto parafialne. Jeżeli, ktoś będzie miał życzenie, to możliwa jest kolęda na osobiste zaproszenie, aby pobłogosławić rodzinę i dom.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I – czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00 okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00 w intencji świętości kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych oraz z prośbą o nowe święte powołania, o 23.00 Godzina Święta. I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 16.30. Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Komunią św. Proszę o zgłaszanie do kogo mam nie przychodzić. I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczniemy o godz. 07.30.

OBRAZ MATKI BOŻEJ PIELGRZYMUJĄCEJ

We wtorek 1 grudnia na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. w intencji Rodzin przyjmujących w swoich domach obraz Matki Bożej Pielgrzymującej.

OPŁATEK WIGILIJNY

Opłatek wigilijny będzie można otrzymać przy wyjściu z kościoła,w zakrystii, w kancelarii, w kaplicy w Jankowie oraz w sklepie u Pani Ewy Patoka, w Bielkowie u p. Król, w Jankowie u p. Piotra, szafarza eucharystii.

CMENTARZ

Opiekunom grobów i miejsc zarezerwowanych na naszym cmentarzu, przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, po dwudziestu latach kończy się prawo do posiadanego miejsca, grobu na cmentarzu. W celu przedłużenia tego prawa na kolejne lata proszę o przychodzenie do biura parafialnego.

INTENCJE

Można już zamawiać intencje Mszy św. na 2021 rok oraz Msze św. gregoriańskie.

Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać za wszystkie modlitwy w intencji naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone dzisiaj ofiary. Bóg zapłać za ofiary na spłatę kredytu, na jedną rodzinę rocznie przypada 120 zł. W ubiegłym tygodniu 7 rodzin złożyło ofiary.

Konto bankowe parafii:
Nazwa banku: Bank PKO SA O/Gdańsk
Nr rachunku : 67 1240 5400 1111 0010 3860 5470

Kinga Richert i Dawid Richert z Bąkowa.