UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01 listopada 2020 r.

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

Msze św. w niedzielę w Lublewie o 07.45, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W kaplicy w Jankowie o 13.15. W sobotę w Lublewie Msza św. niedzielna o 18.30. W dni powszednie Msze św. o 06.30 i 18.00. W sobotę o 08.00. Godzinki o NMP w niedzielę o 07.20 Zachęcam codziennie do Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 17.00 do 18.00.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzisiaj obchodzimy dzień poświęcony pamięci Wszystkich Świętych, Msze św. będą sprawowane tak jak w niedzielę w Lublewie o 07.45, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w kaplicy w Jankowie o 13.15. w tym roku nie będzie Mszy św. na cmentarzu oraz procesji za zmarłych. Przez cały miesiąc listopad możemy codziennie zyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz lub kościół i odmawiając modlitwę za zmarłych.

DZIEŃ ZADUSZNY

W poniedziałek 2 listopada obchodzić będziemy dzień pamięci wszystkich zmarłych cierpiących w czyśćcu. Msze św. o 06.30, 09.30 i 18.00 w Lublewie, w Jankowie o godz.16.00, po Mszach św. modlitwa za zmarłych z wypominkami.

CMENTARZ

Opiekunom grobów i miejsc zarezerwowanych na naszym cmentarzu, przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, po dwudziestu latach kończy się prawo do posiadanego miejsca, grobu na cmentarzu. W celu przedłużenia tego prawa na kolejne lata proszę o przychodzenie do biura parafialnego.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I – czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00 okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00 w intencji świętości kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych oraz z prośbą o nowe święte powołania, o 23.00 Godzina Święta. I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 16.30. Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Komunią św. I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczniemy o godz. 07.30.

INTENCJE

Można już zamawiać intencje Mszy św. na 2021 rok. Można też składać kartki z wypominkami listopadowymi za naszych zmarłych. Kartki wyłożone są pod chórem. Są też na stronie internetowej. Na osobnych kartkach możemy składać wypominki roczne.

Formularz wypominek za zmarłych do pobrania i wydrukowania ( plik pdf )

Należy wyraźnie napisać imiona i nazwiska zmarłych oraz zaznaczyć, czy chodzi o wypominki roczne, czy tylko listopadowe.

Wypominki będziemy odmawiać przez całą oktawę Dnia Wszystkich Świętych do 8 listopada o godz. 17.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać za wszystkie modlitwy w intencji naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone dzisiaj ofiary. Bóg zapłać za ofiary na spłatę kredytu, na jedną rodzinę rocznie przypada 120 zł. W ubiegłym tygodniu 8 rodzin złożyło ofiary.

Konto bankowe parafii:
Nazwa banku: Bank PKO SA O/Gdańsk