XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020 r.

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

Msze św. w niedzielę w Lublewie o 07.45, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W kaplicy w Jankowie o 13.15. W sobotę w Lublewie Msza św. niedzielna o 18.30. W dni powszednie Msze św. o 06.30 i 18.00. W sobotę o 08.00. Godzinki o NMP w niedzielę o 07.20 Zachęcam codziennie do Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 17.00 do 18.00.

OBRAZ MATKI BOŻEJ PIELGRZYMUJĄCEJ

W czwartek 1 października na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. w intencji Rodzin przyjmujących w swoich domach obraz Matki Bożej Pielgrzymującej.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

KALENDARZ LITURGICZNY

W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów Stróżów.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I – czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00 okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. różaniec oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00 w intencji świętości kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych oraz z prośbą o nowe święte powołania, o 23.00 Godzina Święta. I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 16.30. Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Komunią św. I – sobota, nabożeństwo I – sobót rozpoczniemy o godz. 07.30. Młodzież I klas szkół średnich, która chce przyjąć sakrament bierzmowania proszę o zapisywanie się w zakrystii.

SPOTKANIA

Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. w niedzielę w Lublewie po Mszy św. o 10.30 i w Jankowie po Mszy św. o 13.15. Spotkanie dla młodzieży, która oczekuje na przyjęcie sakramentu bierzmowania w poniedziałek I grupa o godz.18.30, II grupa o godz. 19.30. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów w sobotę o 10.00. Bardzo serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu o zgłaszanie się. Próba chórku w niedzielę o 10.00. Można zamawiać intencje Mszy św. na 2021 rok.

Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać za wszystkie modlitwy w intencji naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone dzisiaj ofiary. Bóg zapłać za ofiary na spłatę kredytu, na jedną rodzinę rocznie przypada 120 zł. W ubiegłym tygodniu 10 rodzin złożyło ofiary. Nr konta znajduje się na stronie internetowej parafii. Dzisiaj zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. W przyszłą niedzielę zbiórka na pomoc dla uchodźców, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos.

Konto bankowe parafii:
Nazwa banku: Bank PKO SA O/Gdańsk