NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01 kwietnia 2018 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam wszystkim parafianom o gościom najserdeczniejsze życzenia : Niech Zmartwychwstały Pan ogarnie swoim Miłosierdziem wszystkie trudne sprawy naszego życia, niech udzieli swojej łaski wszystkim szukającym prawdy, przebaczenia i miłości. Niech Boży pokój i prawdziwa radość zagości w naszych sercach, rodzinach, miejscach nauki i pracy.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godz. 12.30. Zbiórka do puszek przed kościołem na uczelnie katolickie.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I – czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00 okazja do spowiedzi od 16.30. I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 16.30. Msza św. o 18.00 sprawowana w intencji osób uzależnionych, po Mszy św. Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło Życie zaprasza na I – piątkową adorację Najświętszego Sakramentu.
W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z komunią św.
I sobota – modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi, nabożeństwo I – sobót rozpoczniemy o godz. 8.00.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Za tydzień, w II Niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można otrzymać odpust zupełny przez pobożną praktykę ku czci Bożego Miłosierdzia.
Dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 15.00, a po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Za tydzień patronalne święto Caritas i początek Tygodnia Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby gdańskiej Caritas.

SPOTKANIA

W czwartek nabożeństwo różańcowe o 17.30, w czwartek po Mszy św. o 18.00 spotkanie wspólnoty dorosłych, bardzo serdecznie zapraszam.
Spotkanie dla dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w środę w kościele w Lublewie, I grupa o 17.00, II grupa o godz. 18.30.
Spotkanie dla ministrantów sobotę o godz. 10.00. Scholii dziecięcej w sobotę o 11.15
Młodzieżowego zespołu muzycznego w niedzielę o 17.00.

PRASA KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać wszystkie modlitwy w intencji naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na dalsze cele inwestycyjne. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego, przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, posprzątanie kościoła, dziękuję panom szafarzom, służbie liturgicznej ołtarza, ministrantom, Paniom i Panom za czytania i komentarze, scholii muzycznej za śpiew w czasie Triduum Paschalnego. Dziękuję firmie Hydromech za stojaki pod monstrancję i ciemnicę, dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy przyczynili się byśmy mogli dobrze przeżyć ten Wielki Tydzień. Msza św. w ich intencji sprawowana będzie w piątek 11 kwietnia o godz. 18.00. W sobotę na godz. 9.00 do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Bąkowa ul. Wybickiego /pozostałe bloki/.

ŻYCZENIA
Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkiej pomyślności.
ZAPOWIEDZI

Anna Kos z Wiślinki i Szymon Kałuski z Jankowa
Patrycja Lorek z Lublewa i Jerzy Iwanicki z Lublewa